KOBERCE.sk opätovne finalisti v cene kvality heureka shop roku 2022! Ďakujeme Vám!

KOBERCE.sk opätovne finalisti v cene kvality heureka shop roku 2022! Ďakujeme Vám!

Skryť

Horúca novinka v ponuke – extra odolné vinylové podlahy

13.01.2020 | Rady a tipy

V domácnostiach sú mimoriadne obľúbené tzv. „plávajúce podlahy“ (laminátové), pretože predstavujú finančne dostupnú alternatívu ku klasickým dreveným podlahám, a to pri zachovaní väčšiny užitočných vlastností. Problém nastáva pri miestnostiach, akými sú kúpeľne a kuchyne, v ktorých sa koncentruje vlhkosť. Do takýchto priestorov laminát nie je vhodný, pretože ho vlhkosť rýchlo znehodnocuje. Najviac trpia spoje, ktoré začínajú časom „kvitnúť“. Problémy s namáhanými interiérmi riešia vinylové podlahy.

Praktická a štýlová. Kúpeľňa, po akej ste vždy túžili

Najčastejšie vyskytujúcou sa krytinou v kúpeľniach je z praktických dôvodov dlažba. Tá je vodeodolná a ľahko sa udržiava. Je však veľmi studená, pokiaľ sa pod ňou nenachádza podlahové kúrenie. Položením vinylovej podlahy sa zabezpečí komfort a príjemný povrch pod nohami pretože má teplý charakter.  Navyše, ak by ste pod ňu chceli umiestniť systém vykurovania, je to možné úplne bez problémov.

Kľúčovou vlastnosťou vinylu je však celková odolnosť – voči vode, vlhkosti a baktériám. Svojím zložením bojuje proti plesniam a hubám, čím zabezpečujú 100% hygienickosť v mokrých priestoroch. Zároveň oceníte absolútne nenáročnú starostlivosť, pretože podlaha je vodou umývateľná.

Vinylová podlaha spĺňa prísne nároky na dizajn a kvalitu

Vinylová podlaha ponúka okrem úžitkových vlastností aj variabilitu prevedenia. Vďaka rozmanitým dekorom, môžete mať vo svojej kúpeľni „drevo“, „bridlicu“, „kameň“ – takmer na nerozoznanie od skutočného materiálu. Vinyl má totiž prirodzene štruktúrovaný povrch, ktorý vytvára presvedčivý vzhľad. Zároveň je v ponuke niekoľko farebných variácií. Vďaka nášľapnej vrstve, ktorá chráni ostatné vrstvy, farba nevybledne, ani sa neolúpe.

Aj do kuchyne a obývačky

Podlahovina tlmí hluk, preto je vhodná aj do spoločenských miestností. Navyše je extrémne odolná voči mechanickým poškodeniam, čo v domácnostiach každodenne hrozí, v podobe pádov ťažkých a ostrých predmetov. Vinyl si napriek tomu uchováva tvarovú stálosť, pričom mu neprekáža ani ťažký nábytok, ani zvýšený pohyb osôb. Dá sa tak umiestniť do kuchyne, obývačky či na chodbu. Naozaj kdekoľvek; a to pri zachovaní dlhodobej trvácnosti. Vinylové podlahy v našej ponuke majú navyše záruku 10 rokov.

Vinylové EASY-CLICK podlahy

Vďaka unikátnemu systému spájania CLICK bude montáž podláh mimoriadne jednoduchá a rýchla ako pri „plávajúcej podlahe“. Oceníte aj to, že inštalácia sa realizuje bez použitia lepidla. Pred pokládkou je potrebné upraviť povrch, aby bol čo najrovnejší a bez nečistôt. Pokiaľ je príliš hrboľatý alebo má veľký sklon, bolo by vhodné použiť nivelačnú stierku na vyrovnanie podkladu.


Patentovaný EASY-CLICK systém

 

Galéria