Rady a tipy

Akú podlahovú krytinu na podlahové vykurovanie?
[Akú podlahovú krytinu na podlahové vykurovanie?]

Podlahové kúrenie je čoraz populárnejšou voľbou vykurovania. Pri jeho inštalácii je však potrebné dbať na výber vhodnej podlahovej krytiny, aby sa neznižovala účinnosť a ekonomickosť podlahového kúrenia. V tomto článku Vám poradíme aké podlahové krytiny sú vhodné na podlahové kúrenie.

viac...
Čo je to heat-set, velúr či shaggy? Sprievodca kobercovou terminológiou
[Čo je to heat-set, velúr či shaggy? Sprievodca kobercovou terminológiou]

Určite ste sa už stretli s takýmto označením kobercov. Ale viete, čo jednotlivé typy znamenajú? Aby ste sa v pojmoch nestratili, prinášame vám ich detailnú charakteristiku.

viac...
Horúca novinka v ponuke – extra odolné vinylové podlahy
[Horúca novinka v ponuke – extra odolné vinylové podlahy]

V domácnostiach sú mimoriadne obľúbené tzv. „plávajúce podlahy“ (laminátové), pretože predstavujú finančne dostupnú alternatívu ku klasickým dreveným podlahám, a to pri zachovaní väčšiny užitočných vlastností. Problém nastáva pri miestnostiach, akými sú kúpeľne a kuchyne, v ktorých sa koncentruje vlhkosť.

viac...
Exteriérové koberce sú trendom
[Exteriérové koberce sú trendom]

Ak ste majiteľmi domu alebo chaty a nemáte dostatok času na starostlivosť o vonkajšie plochy, oceníte výborné vlastnosti umelej trávy. Umelá tráva je zaujímavou alternatívou k tej prírodnej a hodí sa predovšetkým k bazénom či terasám. Vzhľadom pripomína prírodný materiál a rovnako aj komfortom.

viac...
Rohože – malé doplnky s veľkým úžitkom
[Rohože – malé doplnky s veľkým úžitkom]

Zdanlivo nenápadná rohož dokáže ušetriť množstvo času a peňazí na údržbu priestorov. Rohože slúžia na zachytávanie hrubej špiny pred vstupom do interiéru. Tým, že zabránia nánosom nečistôt, starostlivosť o podlahu bude poznateľne menšia.

viac...
Vyberáme koberec podľa 6 kritérií
[Vyberáme koberec podľa 6 kritérií]

Na čo sa zamerať pri výbere koberca? Prinášame zoznam niekoľkých aspektov, ktoré je dobré zohľadniť pri jeho kúpe.

viac...
Čo robiť, aby bol koberec stále ako nový
[Čo robiť, aby bol koberec stále ako nový]

Najčastejšou formou starostlivosti o koberce v domácnosti je vysávanie, ktoré odstráni spomedzi vlákien nahromadený prach. Niekedy však samotné vysávanie nestačí. Na dokonalé vyčistenie a oživenie farieb odporúčame tepovanie.

viac...
Tipy pre zväčšenie priestoru
[Tipy pre zväčšenie priestoru]

Správne zvolený koberec dokáže meniť dispozíciu. Stačí ho len vhodne umiestniť podľa toho, či chcete zväčšiť, zmenšiť, alebo predĺžiť danú miestnosť. Prinášame vám niekoľko užitočných rád, vďaka ktorým využijete koberec naozaj efektívne – v prospech svojho bývania.

viac...
Veľké porovnanie - koberce alebo podlahy?
[Veľké porovnanie - koberce alebo podlahy?]

Voľba medzi kobercom a podlahovou krytinou je mnohokrát subjektívna. Kupujúci sa totiž často rozhoduje na základe vzhľadu, čo sa mu páči, a naopak čo nie. Alebo vyslovene podľa ceny. Pritom nehľadí na funkčnosť, ktorú by mala podlahová plocha spĺňať. Prinášame vám niekoľko tipov pre správny výber.

viac...
Výhody kobercov
[Výhody kobercov]

Koberce sú praktickým bytovým doplnkom. Okrem dekoratívnej funkcie ponúkajú rad užitočných vlastností, ktoré ocenia nielen samotní majitelia, ale takisto susedia. Jednou z vlastností je schopnosť navodiť príjemnú atmosféru v interiéri (omnoho efektívnejšie v porovnaní so štandardnou laminátovou podlahou). Vytvárajú pocit domova, vďaka čomu sa obyvatelia cítia naozaj dobre. ...

viac...
Slávne koberce
[Slávne koberce]

Na svete existuje niekoľko výnimočných kobercov, ktoré sa zapísali do histórie vďaka prívlastku „NAJ“. Ktoré to sú a čím sa odlišujú od ostatných?

viac...
Viete, prečo vznikli koberce?
[Viete, prečo vznikli koberce?]

Je jednoduché odpovedať na otázku „prečo“. Ale nájsť jednoznačnú odpoveď na to, odkiaľ koberce pochádzajú, je oveľa zložitejšie.

viac...