Rohože – malé doplnky s veľkým úžitkom

13.01.2020 | Rady a tipy

Zdanlivo nenápadná rohož dokáže ušetriť množstvo času a peňazí na údržbu priestorov. Rohože slúžia na zachytávanie hrubej špiny pred vstupom do interiéru. Tým, že zabránia nánosom nečistôt, starostlivosť o podlahu bude poznateľne menšia. Dôležitý je aj faktor ochrany pred mechanickým poškodením – štrk z vonkajšieho prostredia dokáže poškrabať podlahu pri vstupe do bytu či domu.

Hoci majú praktické využitie po celý rok, oceníte ich hlavne v zimnom období, keď sa na topánkach uchováva obzvlášť veľké množstvo posypového materiálu (soli, kamienkov,...) a snehu.

Na trhu sú dostupné rohože z rôznych materiálov; prírodných (napr. bambus, kokos) a syntetických vlákien. Aby vyzerali dobre čo najdlhšie a zároveň dokázali plniť svoj účel, je potrebné pravidelné čistenie. To je väčšinou úplne jednoduché – rohože stačí vytrepať, prípadne niektoré z nich sa dajú dokonca aj vyprať. Vždy si však prečítajte pokyny výrobcu.

Rohože sú užitočným pomocníkom pre zachovávanie väčšej čistoty, čím efektívne predlžujú životnosť podlahových krytín vo vstupných priestoroch.

Praktické a estetické zároveň

Dnes už nie sú rohože len šedé a nevzhľadné ako kedysi. V širokej ponuke nájdete dokonca aj kolekcie dizajnových interiérových rohoží, napr. kolekciu artDesign. Takéto rohože skrášlia priestor pred vchodovými dverami, a to pri zachovaní všetkých pozitívnych vlastností. Sú vyrobené zo 100% polyamidového vlákna, ktoré má vysokú húževnatosť. Podkladovým materiálom je gelfoam – výsledkom spojenia daných materiálov sú mimoriadne kvalitné rohože s dlhou životnosťou.

Pre firmy

Rohože majú praktické využitie nielen v domácnostiach, ale takisto v komerčných priestoroch. V podnikateľských centrách, nemocniciach či na úradoch sa čoraz častejšie využíva systém rohoží – práve pre ich schopnosť znížiť náklady na upratovacie služby; napriek každodennému pohybu značného množstva osôb. Vstupná investícia je pritom minimálna v porovnaní s tým, koľko je možné ušetriť na následnej starostlivosti.

Napríklad čistiace rohože BRISTLEX. Tie sú vhodné aj pre veľké komerčné objekty. Ide o priepustné PVC rohože s vysokou odolnosťou voči opotrebeniu a mrazom. Bez problémov zvládnu výkyvy teplôt až do -20 °C, vďaka čomu majú uplatnenie predovšetkým pred hlavnými vchodmi do budov.

Čistiaca rohož BRISTLEX

Ďalšie výhody:

  • Hygienickosť – rohože efektívne odolávajú plesniam, mikróbom či hnilobe. Neprekážajú im ani chemikálie či agresívnejšie dezinfekčné prostriedky.

  • Variabilnosť rozmerov – vďaka dodávaniu v kotúčoch si zákazník zvolí rozmery na mieru; podľa svojich potrieb

  • Farebnosť – v ponuke sa nachádzajú rohože v hnedom, zelenom, sivom a čiernom prevedení

  • Možnosť objednávky ochrannej lišty

Galéria